Icon
IAB < 3 Slush IABlogi

IAB < 3 Slush

08.10.2014

Slush kokoaa Helsingin Messukeskukseen 18.–19.11. tuhansittain kasvuyrityksiä, sijoittajia ja liike-elämän vaikuttajia. Start-upien lisäksi tapahtumassa tutustutaan menestystarinoihin meiltä ja muualta.

IAB Finland tarjoaa jäsenilleen 20 prosentin alennuksen Slush-lipuista! Company pass (norm. 295 tai 395 euroa) on tarkoitettu startupeille ja conference pass (norm. 395 euroa) suuremmille yrityksille ja muille kävijöille.

IAB:n startup-jäsenet voivat rekisteröityä normaalisti Slushin sivuilla täällä. Rekisteröintilomakkeen täytön jälkeen saat vahvistusviestin, että rekisteröinti on saapunut. Tämän jälkeen Slushin järjestäjät hyväksyvät rekisteröintisi ja lähettävät vahvistusviestin, joka sisältää tietoa tapahtumasta sekä linkit lippujen ostoon. Lipun oston yhteydessä saat alennuksen syöttämällä koodin IABXSLUSH14.

Muut jäsenet voivat ostaa normaalin seminaaripassin täältä. Alennuksen saat syöttämällä koodin IABXSLUSH14.

Nähdään Slushissa!

12.03.2025

Näin Suomi bidaa: Alma Media tutki ohjelmallisen mainonnan kenttää Suomessa

Tammikuussa 2025 toteutettu kyselytutkimus keräsi vastauksia 95 ohjelmallisen mainonnan ammattilaiselta, jotka työskentelevät niin mediatoimistoissa kuin mainostajien omissa tradingdeskeissä. Tässä blogikirjoituksessa avaamme tutkimuksen taustoja ja nostamme esiin keskeiset tulokset, jotka valottavat ohjelmallisen mainonnan nykytilaa ja tulevaisuutta Suomen markkinoilla.

lue lisää

11.03.2025

KonversiO-Optimistit: Televisio mullistuu – HD-siirtymä ja HbbTV muuttavat mainonnan!

Tervetuloa IAB:n KonversiO-Optimistit-podcastiin! Tänään sukellamme televisiomainonnan tulevaisuuteen ja siihen, miten HD-siirtymä ja HbbTV muuttavat koko pelikenttää. Miten tämä vaikuttaa mainostajiin, katsojiin ja TV-yhtiöihin? Onko perinteinen lineaarinen TV kuolemassa vai syntyykö nyt entistäkin parempi Total TV -kokemus?

lue lisää

04.03.2025

Digimarkkinoinnin huipulla: Anne Teeriaho ja Suomalainen Lääkäriseura Duodecim

Tervetuloa seuraamaan blogisarjaamme, jossa kurkistamme IAB Finlandin sertifikaattikoulutuksen kulisseihin ja pääsemme kuulemaan, kuinka koulutus on vaikuttanut markkinoinnin ja myynnin ammattilaisten urapolkuun ja osaamiseen. IAB Finlandin digimarkkinoinnin koulutus tarjoaa ajankohtaista ja käytännönläheistä tietoa digitaalisesta markkinoinnista. IAB on sertifioinut satoja markkinoinnin ja mainonnan asiantuntijoita vuosien kokemuksella. Sarjamme kolmannessa osassa tapaamme Anne Teeriahon, joka työskentelee ilmoitusmyyntipäällikkönä Suomalainen Lääkäriseura Duodecimissa ja hän on suorittanut IAB:n Digimarkkinoijan ja -myyjän sertifikaattikoulutuksen.

lue lisää

04.03.2025

IAB Jäsenesittely: Järviseudun Sanomat ja Ari Ahvenlampi

Tässä blogisarjassa tutustumme IAB:n uusiin jäseniin hieman paremmin! Nyt on vuorossa Järviseudun Sanomat ja Ari Ahvenlampi.

lue lisää