Icon
Videoblogi: sosiaalisen median task force IABlogi

Videoblogi: sosiaalisen median task force

13.03.2014 | Lotta Heikkeri

IAB Finlandin sosiaalisen median task forcen kevät on lähtenyt käyntiin vauhdilla. Tekeillä on niin blogiyhteistyön opas markkinoijille kuin suomalaisten sosiaalisen median palvelujen kartoitus. IABlogin historian ensimmäinen videobloggaus tehtiin some-ryhmän kokouksen jälkeen.

Videolla ovat äänessä:
Toni Nummela (Opasmedia)
Jaffa Jaanto (Irc-galleria, Ninchat), ryhmän puheenjohtaja
Jarno Alastalo (Making People Happy)
Jaakko Hautanen (Taloustutkimus)
Lotta Heikkeri (IAB Finland)
Noora Verronen (Tallink Silja)
Jesse Ketonen (Dingle)

Lämpimästi tervetuloa mukaan sosiaalisen median task forcen toimintaan! Seuraava kokous on keskiviikkona 16.4. kello 14-16 Aller Medialla. Ilmoittautuminen tapahtuu täältä.

Ps. Digimarkkinoinnin juridiikkaa -seminaariin on vielä paikkoja! Lisätiedot ja ilmoittautuminen täältä.

23.01.2025

Digimarkkinoijan ja -myyjän sertifikaatti uudistuu – pysy ajan tasalla muuttuvassa maailmassa

Digimarkkinoinnin, mainonnan ja median maailma kehittyy nopeammin kuin koskaan aiemmin. Alan ammattilaisena tiedät, miten tärkeää on pysyä ajan tasalla uusista trendeistä, työkaluista ja parhaista käytännöistä. Siksi me IAB:llä päivitämme jatkuvasti digimarkkinoijan ja -myyjän sertifikaattia – vastaamaan tämän päivän ja huomisen haasteisiin.

lue lisää

20.01.2025

IAB Studio: Ohjelmallisen mainonnan myytit - Totta vai tarua?

Tervetuloa kuuntelemaan uusinta IAB Studio podcast-jaksoa, jossa syvennymme ohjelmallisen mainonnan ajankohtaisiin teemoihin ja trendeihin! Pasin kanssa studiossa mukana ovat alan asiantuntijat Juuli Pelkonen Adformilta ja Miia Salmi Sanomalta.

lue lisää

20.01.2025

Uusi IAB:n jäsenetu vuodelle 2025: Foorumit

IAB Finland aloittaa uudet jäsenille suunnatut foorumit helmikuussa 2025. Ensimmäiset foorumit keskittyvät kahteen IAB:n jäsenkyselyssä erittäin tärkeäksi koettuun teemaan: tekoälyyn sekä mainonnan tuloksellisuuteen. Foorumit keskittyvät 100% osallistujien omaan oppimiseen ja ne ovat avoinna kaikille IAB:n jäsenille.  Pidämme yhteisen infotilaisuuden foorumeista tiistaina 11.2.2025 klo 9:00 Teamsissa. Tule mukaan tutustumaan foorumeihin ja lue myös alta yleisimmät kysymykset foorumeihin liittyen.

lue lisää

16.01.2025

IAB Jäsenesittely: Singularity Designs Oy ja Jyri Kyllönen

Tässä blogisarjassa tutustumme IAB:n uusiin jäseniin hieman paremmin! Nyt on vuorossa Singularity Designs Oy ja Jyri Kyllönen

lue lisää